O chorobach okiem praktyków

O chorobach okiem praktyków Jak widzą schorzenia pacjenci a jak służba zdrowia. To dwa zupełnie inne punkty widzenia. Pacjentom choroby kojarzą się z bólem, zaburzeniami funkcjonowania, ograniczeniami, problemami związanymi z dostępem do usług medycznych. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni zwracają uwagę na trudności diagnostyczne, wybór metod terapii, koszty leczenia. Często w procesie zapominają o człowieku, on sam cierpiąc, niecierpliwi się, oczekuje szybkich sukcesów, traktuje biały personel przedmiotowo, co jest mu zwracane z nawiązką.
Nasz blog chce poprawić stosunki lekarz - pacjent, nawiązać tak ważną nić, która będzie skutkować lepszymi efektami terapii, głównie z pożytkiem dla chorych.

Szczegóły strony urtica.net.pl:

Podlinkuj stronę urtica.net.pl:

O chorobach okiem praktyków

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 7 Odwiedziny googlebot 32

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Leczenie alkoholizmu »

  Czy kiedykolwiek zastanowiło Cię dlaczego alkoholik pije. Czy to tak trudno odmówić sobie spożycia alkoholu. A może coś każe mu pić, może odczuwa przymus.
  Okazuje się, że działanie alkoholu na osobę uzależnioną i zdrową jest diametralnie różne. Chory doznaje odczuć euforycznych, jest to związane z dużym wyrzutem "hormonów szczęścia" głównie dopaminy i endorfin. Nowoczesne metody farmakoterapii uzależnień hamują te mechanizmy, pijąc alkohol, osoba uzależniona nie odczuwa przyjemności.
  Ten i kilka innych schematów opisujących nowoczesne leczenie alkoholizmu staraliśmy się opisać w naszym serwisie.

  Data dodania: 22 04 2012 · szczegóły wpisu »
 • leczenie niepłodności kraków »

  Leczenie bezpłodności to nadzwyczaj istotna sytuacja, do jakiej powinno się podejść w adekwatny sposób. Genez bezpłodności może być bardzo sporo, co przyzna dowolny lekarz interesujący się tą tematyką. Co niemiara przyszłych rodziców musi żyć z tym problemem, jaki staje się co rusz w wyższym stopniu dokuczliwy i rozpowszechniony. Znachor, jaki absorbuje się tego typu chorobami może podzielić determinanty niepłodności na takie, które zależą od kwestyj złączonych z duchem jak i ciałem. Zapraszamy na naszą witrynę w celu zaznajomienia się z informacjami na nadmieniony temat.

  Data dodania: 21 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • Alkohol etylowy »

  Masz wyrobione, przemyślane poglądy na temat etanolu, alkoholizmu, uważasz, iż posiadasz pełną wiedzę na temat tych zagadnień. Ta prosta substancja organiczna C2H5OH, jest przyczyną wielu sukcesów i upadków w historii ludzkości. Na pewno znasz wielu sławnych alkoholików, znasz też, lub widujesz "meneli spod sklepu", to bardzo demokratyczna choroba, dotyka wszystkich, mądrych i głupich, bogatych i biednych, kobiety i mężczyzn, coraz częściej młodzież.
  Objawy alkoholizmu są dość specyficzne, zapoznaj się z nimi przeglądając nasz serwis. Nawet jeżeli w bliskim otoczeniu nie masz problemów alkoholowych, na pewno ktoś z Twoich dalszych znajomych choruje. Dowiedz sie jak pomóc alkoholikowi.

  Data dodania: 24 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • Wątroba »

  Niewiele osób wie, ale wątroba nie boli. Wynika to z tego faktu, że gruczoł ten nie jest unerwiony, w takim przypadku nie może powodować bólu. Dlatego także dolegliwości wątroby mogą rozwijać się w tajemnicy przez kilka lat. To, co ludzie uznają za bolesność wątroby, właściwie jest bólem pęcherzyka żółciowego - pęcherzyk żółciowy jest w niedalekim sąsiedztwie z wątrobą. Na opisywanym wortalu tematycznym da się wyszukać wiadomości na temat faktycznych objawów chorej wątroby. Rzecz jasna to nie wszystko. Da się tutaj znaleźć wiele więcej, zacząwszy od budowy wątroby, a na prewencji i leczeniu tego narządu skończywszy. Dolegliwości wątroby są też opisane w portalu i ustanawiają one jego sporą część (bąblowica bądź marskość wątroby to jedne z wielu chorób tutaj opisanych). Dodatkowo czytelnicy portalu mają do dyspozycji forum internetowe oddane wątrobie. Można tutaj do woli zadawać pytania, udzielać rady bądź normalnie rozmawiać o tym organie.

  Data dodania: 04 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Spa »

  Zabiegi odchudzające w SPA w Raju cieszą się znakomitym uznaniem. Uzdrowisko Nałęczów posiada wiele plusów. Możliwe są zabiegi pojedyncze, serie zabiegów, można również opłacić wczasy pełne zabiegów. W skład oferty wchodzi również rezerwacja weekendu w SPA. Udostępniany weekend SPA zawiera noclegi i wyżywienie. Do niwelowania zmarszczek gwarantuje się kwas hialuronowy. Można je równie dobrze likwidować toksyną botulinową. Przeprowadzane są także specjalistyczne zabiegi udoskonalające usta. Kobiety zjawiają się na usuwanie cellulitu. Organizowane zabiegi opierają się na bezinwazyjnych metodach laserowych lub wykorzystują inne zweryfikowane metody. Dla poprawy humoru przygotowywane są zabiegi czekoladowe, a przy utrzymującym się przemęczeniu robi się masaż regenerujący. SPA to obowiązkowa dla kobiet i mężczyzn kosmetyka, a jednocześnie fantastyczna metoda wypoczynku. SPA Nałęczów oferuje medycynę estetyczną.

  Data dodania: 11 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Zakupy przez internet »

  Coraz bardziej wykorzystywaną formą zakupów są zakupy przez internet. Są one dużo łatwiejsze, błyskawiczne oraz nie ma konieczności wychodzenia z domu. Obserwując zdjęcia danych artykułów, zapoznając się z ich opisami, a nawet widząc ich reprezentacje audiowizualne, można zdecydować się na ich kupno. Sprzedawca deklaruje określony odstęp czasowy od dojścia zapłaty za zamówiony towar od klienta do przesłania do niego towaru. Przeważnie jest to kilka dni. Zakupione towary mogą być przesłane za pośrednictwem poczty lub firmy kurierskiej. Następna możliwość powoduje szybsze otrzymanie przesyłki. Gro sprzedających żąda należności za zamówiony produkt natychmiast po zamówieniu go. Możemy tego dokonać także za pośrednictwem Internetu bądź przekazem pocztowym. Niekiedy można zapłacić w trakcie dojścia do nas zakupów. Jeżeli zamówiony towar nie odpowiada nam, markowa odzież jest za mała, za wielkie bądź rożni się od tego, co było zaprezentowane na stronie www sprzedawcy, można je odesłać.

  Data dodania: 13 10 2012 · szczegóły wpisu »
 • Usuwanie kłykcin »

  Nasz Gabinet chirurgiczny Laserplus - leczenie odbytu specjalizuje się między innymi w medycynie kosmetycznej.Nasza branża w chirurgii kosmetycznej obejmuje także leczenie przypadków takich jak na przykład tłuszczaki, plastyka uszkodzonego płatka ucha jak również żylaki kończyn dolnych. Zabiegi przeprowadzamy w znieczuleniu, z pomocą skalpela, koagulatora to znaczy nowoczesnego lasera medycznego. Zabieg z użyciem lasera jest w żadnym razie inwazyjny i ślady goją się najszybciej, w następstwie tego polecamy tą metodę naszym pacjentom. Nasz Gabinet chirurgiczny Laserplus - leczenie odbytu specjalizuje się w szczególności w proktologii. To obszar medycyny, która zajmuje się chorobami związanymi z okolicą odbytu. Nasza specjalność w proktologii obejmuje między innymi zwalczanie przypadłości takich jak leczenie hemoroidów, usuwanie kłykcin kończystych oraz przewlekłe zespoły bólowe odbytu. W naszej praktyce posługujemy się technikami medycznymi, miedzy innymi metodą Barrona, do zwalczania hemoroidów, waporyzacją laserem, specjalną dietą, ciepłymi okładami.Lokalny Zabiegowy gabinet chirurgiczny Laserplus - usuwanie znamion Poznań specjalizuje się między innymi w chirurgii. W naszym gabinecie zabiegowym albo na oddziale leczymy miedzy innymi przypadki takie jak przepuklina. Naprawę przepukliny pachwinowej przeprowadzamy z użyciem metody Lichtensteina . Zabieg operacyjny przeprowadzamy w znieczuleniu lub podpajenczynówkowym, i bytność w szpitalu po zabiegu trwa nie więcej niż jeden dzionek. Lokalny Gabinet chirurgiczny Laserplus - leczenie odbytu świadczy usługi dla pacjentów w ramach chirurgii estetycznej i medycyny estetycznej. W zakres chirurgii estetycznej wchodzą leczone przez gabinet przypadki takie jak tłuszczaki, brodawki łojotokowe oraz nagniotki.

  Data dodania: 25 10 2012 · szczegóły wpisu »
 • Odwyk »

  Odwyk, majaczenie alkoholowe, delirka, zespół Otella, zaburzenia wodno - elektrolitowe, psychoterapia uzależnień, to tylko kilka definicji ściśle związanych z alkoholizmem. W naszej encyklopedii choroby alkoholowej znajdziesz również takie pojęcia jak denaturat a zarazem klinika odwykowa, to zbiór wiedzy o uzależnieniu moderowanej przez specjalistów. Faktyczna sucha encyklopedyczna wiedza, bez mitów, uprzedzeń, osądzeń.

  Data dodania: 15 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych »

  Organizacja podległa Ministerstwu Zdrowia o wątpliwej reputacji. Pierwszy Dyrektor odszedł po wizytacji Najwyższej Izby Kontroli. Obecny dzieli pieniądze publiczne na akcje, które utrzymują ludzi z jednego środowiska, te setki milionów złotych, wydawanych na cele propagandowe, nie przynoszą żadnych korzyści. Alkoholizm niestety w naszym kraju leczą nauczyciele a Parpa to sankcjonuje. W internecie jest kilkadziesiąt ogłoszeń nielegalnych ośrodków leczenia uzależnień, oczywiście nikt tego nie kontroluje. A przecież takie jest główne zadanie tej agencji. Forum tej agencji oddaje jej ducha nie żyje. Nieliczni użytkownicy napisali merytoryczne posty. Np. ogłoszenia o zatrudnieniu specjalistów psychoterapii uzależnień.

  Data dodania: 21 12 2012 · szczegóły wpisu »