Choroby Podkategoria: Choroby

 • Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych »

  Organizacja podległa Ministerstwu Zdrowia o wątpliwej reputacji. Pierwszy Dyrektor odszedł po wizytacji Najwyższej Izby Kontroli. Obecny dzieli pieniądze publiczne na akcje, które utrzymują ludzi z jednego środowiska, te setki milionów złotych, wydawanych na cele propagandowe, nie przynoszą żadnych korzyści. Alkoholizm niestety w naszym kraju leczą nauczyciele a Parpa to sankcjonuje. W internecie jest kilkadziesiąt ogłoszeń nielegalnych ośrodków leczenia uzależnień, oczywiście nikt tego nie kontroluje. A przecież takie jest główne zadanie tej agencji. Forum tej agencji oddaje jej ducha nie żyje. Nieliczni użytkownicy napisali merytoryczne posty. Np. ogłoszenia o zatrudnieniu specjalistów psychoterapii uzależnień.

  Data dodania: 21 12 2012 · szczegóły wpisu »
 • O chorobach okiem praktyków »

  Jak widzą schorzenia pacjenci a jak służba zdrowia. To dwa zupełnie inne punkty widzenia. Pacjentom choroby kojarzą się z bólem, zaburzeniami funkcjonowania, ograniczeniami, problemami związanymi z dostępem do usług medycznych. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni zwracają uwagę na trudności diagnostyczne, wybór metod terapii, koszty leczenia. Często w procesie zapominają o człowieku, on sam cierpiąc, niecierpliwi się, oczekuje szybkich sukcesów, traktuje biały personel przedmiotowo, co jest mu zwracane z nawiązką.
  Nasz blog chce poprawić stosunki lekarz - pacjent, nawiązać tak ważną nić, która będzie skutkować lepszymi efektami terapii, głównie z pożytkiem dla chorych.

  Data dodania: 09 04 2013 · szczegóły wpisu »
 • Odwyk »

  Odwyk, majaczenie alkoholowe, delirka, zespół Otella, zaburzenia wodno - elektrolitowe, psychoterapia uzależnień, to tylko kilka definicji ściśle związanych z alkoholizmem. W naszej encyklopedii choroby alkoholowej znajdziesz również takie pojęcia jak denaturat a zarazem klinika odwykowa, to zbiór wiedzy o uzależnieniu moderowanej przez specjalistów. Faktyczna sucha encyklopedyczna wiedza, bez mitów, uprzedzeń, osądzeń.

  Data dodania: 15 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Wątroba »

  Niewiele osób wie, ale wątroba nie boli. Wynika to z tego faktu, że gruczoł ten nie jest unerwiony, w takim przypadku nie może powodować bólu. Dlatego także dolegliwości wątroby mogą rozwijać się w tajemnicy przez kilka lat. To, co ludzie uznają za bolesność wątroby, właściwie jest bólem pęcherzyka żółciowego - pęcherzyk żółciowy jest w niedalekim sąsiedztwie z wątrobą. Na opisywanym wortalu tematycznym da się wyszukać wiadomości na temat faktycznych objawów chorej wątroby. Rzecz jasna to nie wszystko. Da się tutaj znaleźć wiele więcej, zacząwszy od budowy wątroby, a na prewencji i leczeniu tego narządu skończywszy. Dolegliwości wątroby są też opisane w portalu i ustanawiają one jego sporą część (bąblowica bądź marskość wątroby to jedne z wielu chorób tutaj opisanych). Dodatkowo czytelnicy portalu mają do dyspozycji forum internetowe oddane wątrobie. Można tutaj do woli zadawać pytania, udzielać rady bądź normalnie rozmawiać o tym organie.

  Data dodania: 04 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Usuwanie kłykcin »

  Nasz Gabinet chirurgiczny Laserplus - leczenie odbytu specjalizuje się między innymi w medycynie kosmetycznej.Nasza branża w chirurgii kosmetycznej obejmuje także leczenie przypadków takich jak na przykład tłuszczaki, plastyka uszkodzonego płatka ucha jak również żylaki kończyn dolnych. Zabiegi przeprowadzamy w znieczuleniu, z pomocą skalpela, koagulatora to znaczy nowoczesnego lasera medycznego. Zabieg z użyciem lasera jest w żadnym razie inwazyjny i ślady goją się najszybciej, w następstwie tego polecamy tą metodę naszym pacjentom. Nasz Gabinet chirurgiczny Laserplus - leczenie odbytu specjalizuje się w szczególności w proktologii. To obszar medycyny, która zajmuje się chorobami związanymi z okolicą odbytu. Nasza specjalność w proktologii obejmuje między innymi zwalczanie przypadłości takich jak leczenie hemoroidów, usuwanie kłykcin kończystych oraz przewlekłe zespoły bólowe odbytu. W naszej praktyce posługujemy się technikami medycznymi, miedzy innymi metodą Barrona, do zwalczania hemoroidów, waporyzacją laserem, specjalną dietą, ciepłymi okładami.Lokalny Zabiegowy gabinet chirurgiczny Laserplus - usuwanie znamion Poznań specjalizuje się między innymi w chirurgii. W naszym gabinecie zabiegowym albo na oddziale leczymy miedzy innymi przypadki takie jak przepuklina. Naprawę przepukliny pachwinowej przeprowadzamy z użyciem metody Lichtensteina . Zabieg operacyjny przeprowadzamy w znieczuleniu lub podpajenczynówkowym, i bytność w szpitalu po zabiegu trwa nie więcej niż jeden dzionek. Lokalny Gabinet chirurgiczny Laserplus - leczenie odbytu świadczy usługi dla pacjentów w ramach chirurgii estetycznej i medycyny estetycznej. W zakres chirurgii estetycznej wchodzą leczone przez gabinet przypadki takie jak tłuszczaki, brodawki łojotokowe oraz nagniotki.

  Data dodania: 25 10 2012 · szczegóły wpisu »
 • Alkohol etylowy »

  Masz wyrobione, przemyślane poglądy na temat etanolu, alkoholizmu, uważasz, iż posiadasz pełną wiedzę na temat tych zagadnień. Ta prosta substancja organiczna C2H5OH, jest przyczyną wielu sukcesów i upadków w historii ludzkości. Na pewno znasz wielu sławnych alkoholików, znasz też, lub widujesz "meneli spod sklepu", to bardzo demokratyczna choroba, dotyka wszystkich, mądrych i głupich, bogatych i biednych, kobiety i mężczyzn, coraz częściej młodzież.
  Objawy alkoholizmu są dość specyficzne, zapoznaj się z nimi przeglądając nasz serwis. Nawet jeżeli w bliskim otoczeniu nie masz problemów alkoholowych, na pewno ktoś z Twoich dalszych znajomych choruje. Dowiedz sie jak pomóc alkoholikowi.

  Data dodania: 24 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie alkoholizmu »

  Czy kiedykolwiek zastanowiło Cię dlaczego alkoholik pije. Czy to tak trudno odmówić sobie spożycia alkoholu. A może coś każe mu pić, może odczuwa przymus.
  Okazuje się, że działanie alkoholu na osobę uzależnioną i zdrową jest diametralnie różne. Chory doznaje odczuć euforycznych, jest to związane z dużym wyrzutem "hormonów szczęścia" głównie dopaminy i endorfin. Nowoczesne metody farmakoterapii uzależnień hamują te mechanizmy, pijąc alkohol, osoba uzależniona nie odczuwa przyjemności.
  Ten i kilka innych schematów opisujących nowoczesne leczenie alkoholizmu staraliśmy się opisać w naszym serwisie.

  Data dodania: 22 04 2012 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Choroby

Choroby - nowa strona:

Adres: